Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Mistrzostwa Karate w Brnie

W dniach 9-10 listopada Brno było stolicą karate.  W dwóch międzynarodowych imprezach brała udział liczna reprezentacja Kluczborskiego Klubu Karate.

W sobotę odbyły się XXXIV Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do (9.11.2019 r., Czechy – Brno). Polskę reprezentowało czworo zawodników z Kluczborka, którzy od wielu lat są członkami kadry narodowej i mają na swym koncie liczne sukcesy. Przyzwyczaili nas do wspaniałych wyników, nie zawiedli również tym razem. Spisali się znakomicie, zdobywając 8 medali – komentuje prezes Kluczborskiego Klubu Karate, Andrzej Olech. Starszym zawodnikom kibicowali młodsi koledzy i koleżanki z Klubu, którzy szykowali się do swoich rywalizacji w dniu kolejnym.
Martyna Jańska debiutując na zawodach o tak wysokiej randze zdobyła złoty medal w  kumite  indywidualnym (walce) oraz srebrny medal w fuku-go (dwuboju) w kategorii junior.
W kategorii młodzieżowiec startowała Karolina Gajewska, która uplasowała się na drugim miejscu w kata indywidualnym (pokaz technik) oraz na trzecim miejscu w fuku-go.
Kolejne dwa medale wywalczyła wśród seniorów Alicja Zalecińska. Alicja indywidualnie stanęła na drugim stopniu podium w kategorii kumite oraz zdobyła Mistrzostwo Europy w kumite drużynowym (wraz z drużyną w składzie: Agnieszka Sajdutka, Klaudia Wajda i Roksana Sadowska).
Dawid Rojowski również zwyciężył w kumite drużynowym (razem z Michałem Sową, Adrianem Zwierzchowskim i Damianem Tomasikiem). Natomiast w fuku-go zdobył trzecie miejsce na podium.

Kolejnego dnia, w niedzielę odbyły się II Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019 (10.11.2019 r., Czechy- Brno)
W zawodach wzięło udział 1200 zawodników z wielu krajów. Wśród nich szeroka reprezentacja najmłodszych podopiecznych Kluczborskiego Klubu Karate. Wystartowało 21 zawodników i zawodniczek z Kluczborka w różnych kategoriach wiekowych. Mimo bardzo dużej konkurencji i wysokiego poziomu zawodów udało się osiągnąć pozycje medalowe z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – komentują trenerzy Andrzej Olech i Rafał Panaszek.
Po wielu wyczerpujących zmaganiach dwa brązowe medale zdobyły: Liliana Łobos w kata indywidualnym wśród dzieci urodzonych w roku 2012 oraz Martyna Jańska w kumite indywidualnym w kategorii junior. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Mistrzostw, a rodzicom naszych zawodników dziękujemy za pomoc i owocną współpracę.

Obecnie trwają rozgrywki kolejnej edycji Opolskiej Ligii Karate Tradycyjnego pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego – Pana Andrzeja Buły. W październiku odbył się pierwszy ligowy turniej w Wołczynie, gdzie startowali najlepsi zawodnicy z Województwa. Kolejny turniej już niebawem zostanie rozegrany w Kluczborku 30 listopada na Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 10. Równolegle w tym dniu rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Kluczborka – Pana Jarosława Kielara, który objął imprezę honorowym patronatem. Turniej będzie ciekawym wydarzeniem kulturalno-sportowym. Będziemy gościć na turnieju zawodników z zaprzyjaźnionych klubów z Czech i Ukrainy oraz z wielu klubów z całej Polski. A najmłodsi zawodnicy z grupy przedszkolnej Kluczborskiego Klubu Karate będą mieli okazję stanąć po raz pierwszy na macie i zaprezentować podstawowe techniki karate, których uczą się podczas treningów. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania startującym życząc niezapomnianych wrażeń i udanej zabawy.
Ligowe rozgrywki zostaną podsumowane po trzecim turnieju, który odbędzie się 8 grudnia w Głuchołazach. Wtedy też zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Ewa Maciborko

 

 • DSC_0585
  Andrzej Olech, ceremonia otwarcia
 • 20191110_095044
  Reprezentacja Klubu w Brnie
 • IMG_9544
  Z lewej Karolina Gajewska, z prawej Martyna Jańska
 • DSC_0643
  Na podium Liliana Łobos

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 14 grudnia 2019
Imieniny:
Jana, Alfreda, Izydora
«grudzień 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
dzień: 1
2dzień: 345dzień: 6dzień: 78
dzień: 9dzień: 1011dzień: 12dzień: 1314dzień: 15
16171819202122
23242526272829
3031

Banery

Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
blisko_prawy3
Kino_Bajka
Tomografia komputerowa Kluczbork
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze