Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Uroczyste Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polski

11 listopada 2019 r. odbyły się uroczystości uświetniające 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE.
O godz. 9.15 na Cmentarzu Komunalnym pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego przedstawiciele władz, środowisk kombatanckich, stowarzyszeń oraz instytucji gminnych i powiatowych przy dźwiękach werbli złożyli kwiaty i zapalili znicze. Oprawę uroczystości zapewnili żołnierze Jednostki Wojskowej 2286 oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chocianowic. Po uroczystościach na cmentarzu wszyscy zebrani udali się na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się o godz. 10.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w Gminie Kluczbork była uroczysta Gala, która odbyła się o godzinie 16.00 w hali OSiR. Gala rozpoczęła się od programu artystycznego „Nie bój się chcieć” w wykonaniu dzieci i młodzież z Kluczborskiego Domu Kultury. Program przygotowały instruktorki z Kluczborskiego Domu Kultury: Oksana Sliubyk, Agnieszka Połońska, Anita Szelągowska i Lubomira Krzenciessa. Uroczystego otwarcia gali dokonał  Burmistrz Kluczborka Pan Jarosław Kielar, podkreślając doniosłość i wagę, jakie Święto Odzyskania Niepodległości ma dla Polaków. Następnie, wręczone zostały medale Zasłużony dla Kluczborka. Ten zaszczytny tytuł, który w tym roku wręczono już po raz  20, otrzymali: Janina Baj i Jerzy Krzciuk. W dalszej części wręczono odznaczenia Związku Inwalidów Wojennych RP. Pani Tatjana Rudkowska prezes Związku Sybiraków odznaczyła Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” Pana Adama Radoma oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Kluczborku. Następnie wręczono Kluczborskie Baszty 2019, stypendia dla uczniów i sportowców oraz nagrody dla osób promujących miasto i gminę Kluczbork. Więcej o nagrodzonych można przeczytać w kolejnych newsach.
Uroczystą galę zwieńczył występ ABS - Artur Barciś Show. Artyście na scenie, w trakcie ABS SHOW, towarzyszyli muzycy Zespołu "QUATTRO DINAMICO": Marek Zalewski – fortepian (instr. klawiszowe) oraz Mariusz Ambrożuk – akordeon.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na: www.facebook.com/Kluczbork

oraz na: www.facebook.com/powiatkluczborski

 

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 14 grudnia 2019
Imieniny:
Jana, Alfreda, Izydora
«grudzień 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
dzień: 1
2dzień: 345dzień: 6dzień: 78
dzień: 9dzień: 1011dzień: 12dzień: 1314dzień: 15
16171819202122
23242526272829
3031

Banery

Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
blisko_prawy3
Kino_Bajka
Tomografia komputerowa Kluczbork
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze