Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Ważny komunikat dotyczący śmieci!

Przypominamy, że właściciele i zarządcy nieruchomości wielorodzinnych mają obowiązek  wyposażenia nieruchomości we właściwe pojemniki na śmieci, dostosowane do wymogów nowego systemu segregacji odpadów. Pojemniki muszą być odpowiednio oznaczone i opisane. Również ich ilość i wielkość musi być dostosowana do potrzeb mieszkańców. Urząd Miejski w Kluczborku udostępnia tablice informacyjne, opisujące nowe zasady segregacji śmieci, które można umieścić na altanach lub w ich pobliżu. Można odebrać w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa, pokój 051 lub 008.
Tylko poprzez prawidłowe przygotowanie miejsc składowania odpadów możemy osiągnąć oczekiwane rezultaty ich selektywnej zbiórki. Zdecydowana większość mieszkańców Gminy Kluczbork zadeklarowała, że od 1. stycznia 2019r. będzie segregować śmieci, tymczasem nadal odnotowujemy, że na terenie zabudowy wielorodzinnej wiele osób wciąż tego nie robi. Dbanie o środowisko jest wspólną sprawą nas wszystkich i bez pełnego zaangażowania każdej ze stron nie osiągniemy wyznaczonych celów.
Przypominamy, że te wspólnoty, w których segregacja odpadów nie będzie prowadzona zgodnie ze złożonymi deklaracjami, będą musiały wnosić podwyższone opłaty za odbiór odpadów, takie jak w przypadku braku segregacji.
Wszelkie dodatkowe informacje na ten temat mogą Państwo uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Miejskim w Kluczborku.

 

  • Nowe_zasady_segregacji_odpadow_2019
  • segregacja odpadów 2019

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 23 marca 2019
Imieniny:
Pelagii, Feliksa, Zbysława

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze