Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił w marcu 2018r. nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa opolskiego. W ramach konkursu dofinansowywane są koszty kwalifikowane w wysokości do 85%, niezbędne do osiągnięcia efektu ekologicznego obejmujące: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest.

Gmina Kluczbork po raz czwarty wzięła udział w konkursie i otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kluczbork”. Dnia 23 sierpnia 2018r. podpisano umowę dotacji Nr 64/2018/G-24/OZ-ZOA/D pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu a Gminą Kluczbork. 

Całkowity koszt zadania wyniósł 35.985,38zł, z czego:

  • 30.587,17zł – 85% kosztów kwalifikowanych pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Pozostałe środki w wysokości:

  • 5.398,21zł – 15% kosztów kwalifikowanych pochodzi ze środków własnych beneficjentów końcowych.

Zadanie pn. „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kluczbork”, w imieniu Gminy Kluczbork, realizowane było przez firmę Środowisko i Innowacje Sp. z o.o. ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa, w miesiącach lipiec-październik 2018r. Prace polegały na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest.
Odpady niebezpieczne usunięto z terenu 32 nieruchomości, na których znajdowało się 76,53Mg (ton) odpadów zawierających azbest. 
 

  • autor: Agnieszka Wierzbicka

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 23 marca 2019
Imieniny:
Pelagii, Feliksa, Zbysława

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze