Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kluczbork

Gmina Kluczbork uczestniczyła w programie realizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
Złożony wniosek został pozytywnie oceniony i na mocy zawartej umowy otrzymaliśmy kwotę 57 298zł z dokładnym i celowym jej wydatkowaniem na sprzęt pożarniczy dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

W dniu 3 sierpnia w siedzibie OSP Kuniów zakupiony sprzęt został przekazany przez Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara i z-cę Burmistrza Romana Kamińskiego w użytkowanie poszczególnym jednostkom OSP.

Zakupiono sprzęt do ratownictwa drogowego i sprzęt zabezpieczający podczas takich działań, sprzęt do ratownictwa medycznego z pełnym wyposażeniem w deski ortopedyczne i usztywniacze w tym jeden defibrylator AED, sprzęt oświetleniowy dla ratowników wraz z dwoma agregatami prądotwórczymi z masztami oświetleniowymi oraz drobny sprzęt zabezpieczający miejsce działań ratowniczych.

Zakupiony sprzęt będzie służył strażakom OSP do udzielania bezpośredniej pomocy poszkodowanym i podnoszenia skuteczności działań ratowniczych nie tylko na obszarze Gminy Kluczbork.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Jacka Placety.

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 21 listopada 2018
Imieniny:
Janusza, Konrada, Oliwiera
«listopad 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze