Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Przedstawiciele klubu Taekwon-Do w Korei

Niedawno mieliśmy okazje urzeczywistnić od dwóch lat planowany przez nasz klub wylot do Korei Południowej. Wspólnie razem jako piątka trenerów oraz przyjaciół wyruszyliśmy w podróż życia do kolebki Taekwon-Do, która odmieniła nasz sposób rozumowania oraz napełniła dodatkowymi pomysłami i motywacją na przyszłość.

                Na miejscu miłym zaskoczeniem był dla nas fakt jak bardzo ten kraj jest zaawansowany technologicznie i bogaty kulturowo. Każdy oddawał się swojej pracy z pasją, zaś jakiekolwiek podstawowe czynności jak przywitanie czy chociażby podanie jedzenia w restauracji były tak przesiąknięte szacunkiem i pozytywnymi emocjami, że ciężko to sobie nawet wyobrazić.

                Głównym powodem naszego przylotu jednak jako że trenujemy Taekwon-do było oczywiście  spotkanie z Sekretarzem Generalnym Centrum Taekwon-do ITF KOREA, Sean Yu. Człowiekiem o niesamowicie wielkiej wiedzy na temat sztuk walki. Na wspólnych treningach udało nam się wymienić doświadczeniami oraz technikami prowadzenia zajęć nabytymi podczas wieloletniej praktyki. Ponadto dwoje z naszych trenerów, Maciej Buczkowski oraz Fabian Lepsy uzyskało stopień mistrzowski I Dan podczas kilkugodzinnego egzaminu w Dojang Taekwon-do ITF KOREA. Nie obyło się również bez wizyty w największym Centrum WTF na świecie i najlepszej grupy pokazowej Taekwon-do, KUKKIWON. Zobaczyliśmy na własne oczy jak ciężki trening przechodzą, żeby opanować każdy szczegół swoich występów do perfekcji.

                Poza salą treningową dał się poznać jako osoba bardzo wykształcona o nienagannych manierach. Podczas całego tygodnia pobytu w Korei udało się nawiązać bardzo bliskie relacje oraz zaplanować kilka przedsięwzięć, które po dojściu do skutku pozwolą na rozwój klubów sportowych Taekwon-do oraz rozsławią ten szlachetny sport. Między innymi w ustaleniach padły pomysły takie jak Międzynarodowy Obóz Sportowy TKD w Korei oraz w Polsce, wymiana młodzieży i trenerów między krajami oraz przylot Sekretarza Generalnego Sean Yu do Polski. Należy również wspomnieć o przygotowaniach do Mistrzostw Świata Taekwon-Do 2019 w Rosji oraz Mistrzostwach Azji Taekwon-Do 2019 w Korei Południowej.

                Oprócz samych treningów wiele czasu również spędziliśmy na zwiedzaniu Seulu. Miasto o bogatej historii, tętniące życiem. Jednym z punktów zwiedzania był Pałac Sejonga, Króla panującego w XV wieku, odpowiedzialnego między innymi za obecne pismo Koreańczyków. Miejsce to nie dość, że samo w sobie jest majestatyczne,  kolorytu jeszcze dodawali mu ludzie przebrani w tradycyjne dla tej epoki i kultury stroje, Hanboki oraz straż zamkowa broniąca wejścia do pałacu. Całość robiła wrażenie jakby czas nie poszedł w tym miejscu do przodu nawet o chwile.

                Ambasada Polski zorganizowała również Dni Polski, podczas których w centrum Seulu wystawione były namioty z polskimi akcentami. Przedstawiona była między innymi kuchnia polska, polskie stroje ludowe, tańce oraz muzyka. Całości przewodniczył Ambasador Polski, profesor Piotr Ostaszewski. Podczas prywatnej rozmowy mieliśmy okazje omówić kilka ważnych tematów, dzięki którym możliwa stanie się w przyszłości bliższa współpraca między naszym klubem a Ambasadą Polski w Seulu podczas następnej wizyty.

                Mieliśmy również okazje zobaczyć strefę DMZ czyli strefę zdemilitaryzowaną pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową. Poznaliśmy historię rozłamu Korei na obecne dwie części oraz konfliktu pomiędzy obiema stronami. Sama strefa jest czymś w rodzaju ziemi bez jakichkolwiek jednostek militarnych na dystansie 4 kilometrów pomiędzy krajami.

                Najwyższym punktem widokowym miasta była wieża Namsan umieszczona na górze o tej samej nazwie. Zapewniała ona niesamowity widok zarówno w dzień jak i w nocy pozwalając na zobaczenie jak ogromnym miastem jest Seul. Nie obyło się również od przeglądu i zakupów szerokiego wachlarza pamiątek.

                Samą podróż do Korei Południowej całą grupą zgodnie uznaliśmy za udaną, jednocześnie mając nadzieję na powrót tam jak najszybciej większą ekipą, aby nabyć jeszcze wiele nowych doświadczeń, zwiedzić jeszcze wiele miejsc, w których nie byliśmy, nawiązać nowe kontakty, które zaowocują w przyszłości piękną współpracą międzynarodową. A więc jest obietnica powrotu do miejsca powstania Taekwon-do. Niedźwiedzie już się szykują.

Taekwon!!! 

Andrzej Zmyślony

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 23 września 2018
Imieniny:
Bogusława, Tekli, Boguchwały
«wrzesień 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze